De stamrecht BV in relatie met de aangifte inkomstenbelasting 2013

06 maart 2014- Bent u eigenaar van een stamrecht BV? Dan dient u vóór 1 april 2014 weer uw aangifte inkomstenbelasting 2013 in te dienen bij de Belastingdienst en dient u afhankelijk van uw situatie rekening te houden met een aantal fiscale zaken.

Afhankelijk van uw situatie en wat u met uw stamrecht BV heeft gedaan kunnen er een aantal punten van belang zijn.

Box 1
Heeft u in 2013 (periodiek) gelden onttrokken / uitgekeerd vanuit uw stamrecht BV, dan dient u deze bedragen op te nemen op het aangifteformulier in box 1. Heeft u geen gelden onttrokken aan uw stamrecht BV dan hoeft u met betrekking tot uw stamrecht BV niets in te vullen in Box I.

Box 2
Heeft u een stamrecht BV dan dient u in ieder geval in Box II aan te geven dat u een aanmerkelijk belang heeft. Deze vraag dient u dus met ‘Ja’ te beantwoorden. Verder geeft u een omschrijving aan van het soort aandelen en de naam van uw stamrecht BV aan. Heeft u in 2013 een dividenduitkering gedaan, dan geeft u onder ‘reguliere voordelen’ het bruto bedrag van deze dividenduitkering aan.

Box 3
Heeft u voor consumptieve doeleinden (bijvoorbeeld auto) geld geleend van uw stamrecht BV, dan dient u deze lening te vermelden in box 3.

Vragen?
Heeft u een stamrecht BV en verder nog vragen bij het invullen van uw aangifte inkomstenbelasting, stuur dan gerust een e-mail naar info@vrbadvies.nl

Gratis VRB e-book: Van E.Z. naar B.V.
Masterclass Plan B-V: Van E.Z. naar B.V.
Neem contact op met de VRB Adviesgroep

© 2025 VRB Adviesgroep | All rights reserved | Next Lead